prezent

Najlepsze pomysły na symboliczny prezent dla mężczyzny

Prezent dla mężczyzny, to zazwyczaj nie lada wyzwanie. Zwłaszcza jeśli nie znasz upodobań odbiorcy. O ile kobiecie podarować można bukiet kwiatów, o tyle z mężczyznami jest większy problem. Jaki prezent dla mężczyzny wybrać, aby był on trafiony?

Kiedy prezent dla mężczyzny może być czysto symboliczny?

Często pomysł na prezent dla mężczyzny zależy od sytuacji. Jeśli chcesz obdarować bliską osobę, taką jak mąż, czy ojciec, zapewne postarasz się o coś bardziej wyszukanego. Jednak nie każda sytuacja wymaga drogich prezentów. O ile urodziny czy Święta Bożego Narodzenia są ważnymi uroczystościami, o tyle imieniny już mniej. W takich momentach liczy się najbardziej gest. Podobnie, kiedy planujesz kupić prezent osobie, z którą nie łączą Cię bliskie relacje. Symboliczny prezent jest zatem mile widziany w wielu przypadkach. 

Okazje, w których liczy się gest to:

  • imieniny,
  • awans/podwyżka,
  • zmiana pracy,
  • parapetówka,
  • pępkowe,
  • Dzień Mężczyzn (19.11),
  • Dzień Chłopaka (30.09),
  • Mikołajki (6.12).

Pamiętaj także, że podczas rodzinnych uroczystości, takich jak Święta Bożego Narodzenia, każdy powinien otrzymać jakiś drobiazg. Jeśli więc przy stole znajdują się osoby, które nie należą do grona najbliższych, dla nich też powinien znaleźć się jakiś upominek pod choinką. 

Co na prezent dla mężczyzny?

Jeśli chcesz podarować mężczyźnie jakąś drobnostkę, ale nie znasz jego zainteresowań, możesz mieć spory problem z wyborem prezentu. Zazwyczaj w takich sytuacjach kupujesz pewnie skarpetki lub perfumy. Jeżeli zamierzasz to zrobić, zainteresuj się najpierw tym, jakie zapachy lubi obdarowywany. Kupienie prezentu, który w ogóle mija się z celem. Ty wydasz pieniądze, a upominek najprawdopodobniej nigdy nie zostanie wyciągnięty z opakowania. Lepiej więc, abyś podarowała mu mniej wyszukane czekoladki. Z nich pożytek zrobi sam mężczyzna lub jego bliscy. Sztuka dawania prezentów to bardzo trudna nauka. W dzisiejszych czasach przyjęło się także, aby mężczyźnie, którego preferencji nie znasz, wręczyć dobrej jakości alkohol. W pewnych kręgach jest to całkowicie naturalne. Musisz jednak pamiętać, że nie każdy może lub chce spożywać napoje wysokoprocentowe. Jak widzisz, znalezienie złotego środka nie jest wcale łatwe.

Mniej banalne, ale idealne pomysły na prezent dla mężczyzn

W sytuacji, kiedy nie masz zielonego pojęcia, co mogłoby sprawić przyjemność mężczyźnie, któremu chcesz wręczyć prezent, postaw na prostotę. Świetnym pomysłem będzie wręczenie vouchera prezentowego. Wtedy sam zainteresowany wybierze odpowiedni dla siebie drobiazg. Nawet jeśli wiesz, że facet, któremu chcesz coś podarować, lubi na przykład książki, bon będzie pewniejszy. Dlaczego? Ponieważ prawdopodobnie nie znasz dokładnie tematyki, za którą przepada i nie znasz tytułów, które już przeczytał. Podobnym prezentem, który z pewnością będzie użyteczny, mogą być kosmetyki do pielęgnacji ciała. Aby oszczędzić sobie nerwów i nie zastanawiać się, jakie kremy lubi obdarowywany, możesz postawić na przykład na mydełka. Sprawdź mydła dla mężczyzn w sklepie naszenaturalne.pl. Kąpiel jest codziennym elementem życia każdego człowieka, więc środki myjące są każdemu niezbędne. Pamiętaj jednak, że zwykła kostka mydła, kupiona w pobliskim sklepie może być źle odebrana. Dlatego jeśli chcesz postawić na ten pomysł, wybierz produkt robiony ręcznie o bardzo dobrej jakości. 

Dokąd ten bon?

Jeśli zdecydujesz się na voucher podarunkowy, masz sporo możliwości. Może być zakupiony w księgarni, sklepie sportowym, a nawet na siłowni. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie jednak nabycie bonu, który wykorzystać można na terenie całej galerii handlowej. Wtedy bez względu na zainteresowania, obdarowywany z pewnością znajdzie coś dla siebie. Duże centra handlowe, to także masa butików odzieżowych. Zatem nawet jeśli mężczyzna, któremu chcesz podarować prezent, nie wykorzysta go zgodnie z zainteresowaniami, będzie mógł zrobić z niego pożytek w inny, bardziej przyziemny sposób.