Jaki filtr do wody wybrać?

Picie wody z kranu pozwala na oszczędności na kupowaniu tej butelkowanej oraz zadbanie o środowisko poprzez zmniejszenie zużycia plastiku. W wielu polskich miastach kranówka jest bardzo smaczna i nadaje się do picia. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że woda z kranu, którą pijesz, będzie czysta, smaczna i pozbawiona zanieczyszczeń, zainwestuj w dobrej jakości filtr. Chcąc go kupić, będziesz musiał zdecydować się na konkretne rozwiązanie. Wśród najpopularniejszych urządzeń znajdują się: filtr przepływowy do wody, dzbanek filtrujący oraz butelki filtrujące. Nie wiesz, jaki filtr do wody kupić? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać rozwiązanie, które będzie dopasowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Który filtr do wody wybrać, żeby spełniał oczekiwania?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie, jaki filtr do wody w domu będzie dobrym rozwiązaniem, to zacznij od zastanowienia się, jakie dokładnie są Twoje potrzeby. Czy zależy Ci na tym, żeby móc pić wodę bezpośrednio z kranu? Czy może preferujesz korzystanie z dzbanka? A może lubisz pić wodę z butelki i dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie korzystanie z takiej z wymiennym filtrem?

Pewne jest jedynie to, że potrzebny Ci jest dobrej jakości filtr do wody. Jaki wybrać, żeby móc cieszyć się czystą wodą? Ważną kwestią jest to, ile pieniędzy jesteś w stanie zainwestować. Nie sposób bowiem zaprzeczyć, że zakup dzbanka filtrującego wymaga mniejszych nakładów finansowych niż zakup systemu filtrującego do umieszczenia pod zlewem lub też zakup baterii z filtrem. Inna sprawą jest sposób montażu i użytkowania sprzętu – czy chcesz mieć czystą wodę zawsze pod ręka do picia, a może zależy Ci na tym, by zmiękczyć również tę, z której korzystasz w zlewie i pod prysznicem?

Jaki filtr do wody warto kupić?

Na rynku znajdziesz filtry o kompleksowym działaniu oczyszczającym oraz takie, które mają za zadanie pozbawiać wodę konkretnych związków i zanieczyszczeń. I tak istnieją modele mechaniczne, odżelaziające i odmanganiające, węglowe, zmiękczające i wykorzystujące zjawisko odwróconej osmozy. A to nadal nie wszystkie rodzaje! Filtr przepływowy do wody, umieszczony w punkcie jej poboru, może poprawić smak, zabarwienie oraz zapach cieczy. Ten model będzie dobrym wyborem dla osób mieszkających w domach jednorodzinnych, posiadających własne ujęcie wody.

Filtr do wody – jaki wybrać? Co można osiągnąć, filtrując wodę?

Najprostszym rozwiązaniem, pozwalającym na filtrowanie wody, jest korzystanie z dzbanka filtrującego. Należy jednak pamiętać, że taka opcja nie pozwala na korzystanie z przefiltrowanej wody w dowolnych ilościach w każdej chwili. Dzbanek ma bowiem ograniczoną pojemność. A dodatkowo, żeby woda została przefiltrowana, potrzebny jest czas. Jeśli jednak rzadko korzystasz z wody z kranu lub też posiadasz butelkę na przefiltrowaną wodę, to dzbanek filtrujący może być rozwiązaniem dla Ciebie. Ciekawym rozwiązaniem są również butelki z wymiennym filtrem, które pozwolą Ci na picie wody z dowolnego źródła.

Nadal nie wiesz, który filtr do wody wybrać? Zastanów się, jakie są Twoje oczekiwania względem takiego urządzenia. Wśród parametrów, na które warto zwrócić uwagę, znajdują się m.in. wydajność, to, co jest w stanie usunąć z wody, a także dodatkowe właściwości, pozwalające np. na jonizowanie wody lub jej zmineralizowanie. Kolejną kwestią, którą powinieneś wziąć pod uwagę, zastanawiając się, jaki filtr do wody w domu kupić jest to, czy chcesz z niego korzystać wyłącznie w jednym punkcie czy też ma on służyć do filtrowania wody w całym budynku.

Powyższe informacje powinny Ci ułatwić podjęcie decyzji związanej z wyborem i zakupem filtra do wody. Jeżeli nie będziesz pewny, jakie urządzenie spełni Twoje potrzeby i oczekiwania, zawsze możesz skontaktować się z pracownikami firm zajmujących się produkcją i dystrybucją tych urządzeń. Specjaliści doradzą Ci, jaki filtr do wody pitnej będzie dobrym rozwiązaniem. Odpowiedzą też na wszystkie Twoje pytania i rozwieją wątpliwości, ułatwiając decyzję i doradzając.