nieruchomości

Jak znaleźć dobrego agenta nieruchomości?

Korzystanie z usług agenta nieruchomości to zdecydowane ułatwienie w jakichkolwiek kwestiach z tym związanych. Jak i gdzie znaleźć dobrego specjalistę oraz na co szczególnie zwrócić uwagę w trakcie całego procesu poszukiwania?

1. Porównaj agentów nieruchomości online

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na znalezienie najlepszych agentów nieruchomości będzie porównanie wszystkich dostępnych ofert z Twojej okolicy. Najważniejsze kryterium to oczywiście ilość sprzedanych domów. Możesz także skorzystać z wielu renomowanych stron do wyszukiwania online, aby sprawdzić aktywność agenta w Internecie po zawężeniu propozycji do najlepszych opcji. Możesz wpisać w wyszukiwarkę taką frazę, jak “agencje nieruchomości - Wrocław” lub “pośrednictwo nieruchomości Wrocław”, a wtedy najłatwiej znajdziesz odpowiednie firmy w Twojej okolicy.

2. Sprawdź osobiście lokalny rynek mieszkaniowy

Jeśli nie ogranicza Cię czas, udaj się na przejażdżkę lub spacer, podczas którego osobiście porozglądasz się za agencjami zajmującymi się nieruchomościami. Dzięki temu będziesz miał możliwość, aby zwrócić uwagę, jak wiele osób korzysta z usług znajdujących się okolicy firm oraz jak ulokowane są biura. Śmiało możesz zgłosić się po wizytówkę i obejrzeć wybrane miejsce od środka. Nie bój się zadawać pytania, ponieważ dzięki temu dowiesz się znacznie więcej.

3. Spotkaj się z kilkoma różnymi agentami

Zatrudniając agenta nieruchomości, nie zadowalaj się pierwszym przedstawicielem, którego spotkasz. Pamiętaj, że rozmawiając z wieloma osobami, będziesz w stanie przekonać się do nich i porównać tak, aby znaleźć kogoś, kto będzie dobrze pasował i spełniał wszystkie Twoje wymogi. Całe spotkanie potraktuj jak rozmowę o pracę. Chociaż możesz mieć faworyta na podstawie rekomendacji lub lokalnej reputacji, zadaj każdemu z kandydujących agentów te same pytania i porównaj ich odpowiedzi.

4. Wyjaśnij kandydatom swoje preferencje

Upewnij się, że od samego początku doskonale dogadujesz się ze swoim agentem. Omów, w jaki sposób osoba ta będzie Cię informować i jak często oczekujesz od niej informacji. Ustalcie sposób kontaktowania się ze sobą tak, aby był dla obu stron komfortowy. Nie zapomnij też o ustaleniu kosztów, które poniesiesz, ponieważ to także pozwoli Ci na porównanie wielu ofert. Przykładowo jedna z agencji nieruchomości we Wrocławiu może mieć dwa razy wyższą cenę od drugiej, z czym często wiąże się jakość usług.

5. Wyjaśnij, dlaczego zależy Ci na skorzystaniu z usług agenta nieruchomości

Upewnij się, że jasno określiłeś wszystkie wymagania, które postawiłeś agentowi. Określ też, czy zależy Ci na czasie, czy też nie. Poinformuj o Twoich preferencjach finansowych oraz śmiało powiedz, na czym zależy Ci najbardziej. Dobry agent nieruchomości z pewnością spełni wszystkie kryteria.

6. Nie obawiaj się zadawania pytań

Aby dowiedzieć się wszystkiego, na czym Ci zależy, musisz zadawać pytania. Czasem mogą Ci się wydawać bezsensowne, ale w rzeczywistości większość bywa niezwykle wartościowa. Jest to niezbędne w celu osiągnięcia porozumienia z agentem oraz uzgodnienia najlepszych warunków, które będą Cię interesować.