wizytówka

Dlaczego profil Towjej firmy musi znaleźć się w internecie?

Prowadzisz działalność gospodarczą? A może dopiero planujesz otworzyć swój własny biznes? Koniecznie już dziś rozważ skuteczną reklamę w sieci, która sprawi, że Twoi potencjalni klienci będą mogli zapoznać się z ofertą firmy. Dlaczego promowanie firmy w Internecie jest dziś tak ważne i jakie korzyści możesz odnieść, reklamując się w ten sposób?

Firma w Internecie - jak zwiększyć widoczność oferty?

Czasy, w których wieść o nowej firmie błyskawicznie rozchodziła się pocztą pantoflową, przeszły już do historii. Dziś, w dobie niezwykle wysokiej konkurencji, przedsiębiorca musi walczyć o uwagę z innymi, podobnymi biznesami. Rośnie zapotrzebowanie na reklamę, która będzie skuteczna, a przy tym przystępna cenowo. To właśnie charakterystyka reklamy w Internecie, którą łatwo dopasować do potrzeb i budżetu przedsiębiorstwa.

Istnieje wiele metod darmowej promocji lub takich, których koszt jest naprawdę niewielki. Bezpłatną formą reklamy dla firmy jest np. wizytówka w Google Moja Firma, dzięki której przedsiębiorca może zaprezentować potencjalnym klientom swoje dane teleadresowe, adres strony www, podstawowe informacje o ofercie, a także zdjęcia siedziby. Wizytówka Google daje też możliwość klientom, by zostawili oni opinię o firmie. Na opinie można odpowiadać, dzięki czemu wizytówka Google staje się ważnym kanałem komunikacji z klientem.

Innym darmowym narzędziem do reklamy jest fanpage na Facebooku. Za jego pomocą przedsiębiorca może publikować newsy o firmie i jej ofercie, komunikować się z klientami, przekazywać bieżące informacje o promocjach. Profil firmy na Facebooku można dodatkowo wypromować poprzez płatne rozwiązania. Firma online powinna być widoczna na wszelkich mediach społecznościowych, które są odwiedzane przez potencjalnych klientów. Jest to konieczne, aby mogli oni natknąć się na produkty lub usługi przedsiębiorcy i mieć szansę na ich nabycie.

Nieco inną formą promocji firmy w Internecie są branżowe katalogi stron, takie jak np.: katalogzawodow.pl. To doskonała metoda na zareklamowanie firmy w Internecie niewielkim kosztem. Opis usługi lub produktów wraz z odnośnikiem do strony może pozytywnie wpłynąć na pozycję witryny firmowej w wynikach organicznych wyszukiwarki Google. Dlatego warto inwestować we wpisy w katalogach, szczególnie te, które cechuje staranna moderacja.

Widoczna firma online - pozycjonowanie strony www

Co zrobić, by firma w Internecie była naprawdę dobrze wypromowana? Prócz wpisów w katalogach stron, działań w mediach społecznościowych, warto zainwestować w pozycjonowanie. Tego rodzaju usługę najlepiej zlecić agencji SEO, która wpierw zadba o audyt SEO strony, a następnie szczegółowo zaplanuje właściwą strategię promocji. Pozycjonowanie to zwiększanie widoczności witryny w wyszukiwarkach poprzez poprawę optymalizacji strony oraz budowanie profilu wartościowych odnośników do niej. Taka promocja oferuje trwałe, naprawdę dobre efekty i daje przedsiębiorcy możliwość docierania do tych klientów, którzy najbardziej go interesują. Pozycjonowanie to metoda odpowiednia zarówno dla firmy działającej regionalnie, jak i takiej, która ma zasięg krajowy, a nawet globalny. Odpowiedni dobór fraz kluczowych i sukcesywne realizowanie założeń strategii marketingowej pozwoli firmie pozyskać wielu nowych klientów.