Kategorie !

Pobierz wskaźnik DIVERSITY INDEX

Przewodnik po zarządzaniu różnorodnością

Warto przeczytać !

Więcej równości, więcej korzyści w gospodarce - raport Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

Czym jest lepka podłoga, szklany sufit, aksamitne getto i co mają wspólnego z sytuacją kobiet na rynku pracy? Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, we współpracy z Konfederacją Lewiatan, w ramach projektu „Równość kobiet i mężczyzn w procesach podejmowania decyzji ekonomicznych – narzędziem zmiany społecznej" opublikowało raport „Więcej równości, więcej korzyści w gospodarce" analizujący sytuację kobiet i mężczyzn na stanowiskach decyzyjnych w polskiej gospodarce w latach 2010-2013. Do tej pory nie było w Polsce tak szerokiego opracowania tego zagadnienia. 
czytaj więcej...

Dodany: 29 lipca 2014 Kategoria: Ogólne

Kobiety w biznesie - Deloitte

Sytuacja na rynku pracy wskazuje na nierówność szans pomiędzy kobietami a mężczyznami, czego odzwierciedleniem jest chociażby niski odsetek kobiet na stanowiskach kierowniczych. W odpowiedzi na tę sytuację, firma Deloitte rozwija program Kobiety w biznesie, który jest częścią strategii Deloitte Inclusion and Diversity. 

czytaj więcej...

Dodany: 15 maja 2014 Kategoria: Ogólne

Świat uczy się różnorodności

Według najnowszego raportu Economist Intelligence Unit (EIU) na temat różnorodności w biznesie (2014), aż 83% badanych dyrektorów HR twierdzi, że posiadanie zróżnicowanego zespołu pozwala efektywniej pozyskiwać i utrzymywać klientów, co przekłada się na lepszą kondycję finansową firmy. 80% z nich deklaruje, że w kolejnych latach zarządzanie różnorodnością będzie jedną z kluczowych przewag konkurencyjnych na rynku pracy, ale i największym od ponad dekady wyzwaniem z jakim przyjdzie się zmierzyć organizacjom. - Artykuł pochodzi z portalu Outsourcingportal.pl. 

czytaj więcej...

Dodany: 5 maja 2014 Kategoria: Ogólne

Keto Light Plus
Odchódzanie nie było jeszcze nigdy takie proste! Sprawdź tą metodę !
https://www.uia.archi/sk/keto-light-plus-nazor-na-zostihlujuci-pripravok/Różnorodność i równe szanse w Bristish Council

British Council buduje zaufanie pomiędzy Brytyjczykami i osobami z innych krajów. Praca w tej organizacji wymaga nawiązywania relacji z ludźmi z różnych środowisk i kultur. Dlatego też efektywne zarządzanie różnorodnością i promowanie równych szans zostały uznane przez British Council za bardzo istotny aspekt.

czytaj więcej...

Dodany: 1 maja 2014 Kategoria: Ogólne

Zarządzanie różnorodnością - prawo i praktyka

Zapraszamy do lekury nowej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Zarządzanie różnorodnością - prawo i prakyka.

czytaj więcej...

Dodany: 23 kwietnia 2014 Kategoria: Ogólne

Migający awatar i tłumacz dla głuchoniemych. Poznaj technologię znoszącą bariery!

Za kilka lat problem komunikacyjny z osobami niesłyszącymi może zupełnie zniknąć. Wszystko za sprawą nowoczesnych technologii, które powstają w Polsce, ale zachwycają już cały świat.
czytaj więcej...

Dodany: 21 kwietnia 2014 Kategoria: Ogólne

W UE wciąż lepiej być mężczyzną

Mimo że różnice w traktowaniu kobiet i mężczyzn w UE powoli się zmniejszają, to jednak tzw. słaba płeć wciąż jest rzeczywiście słabsza - wynika z opublikowanego w poniedziałek unijnego sprawozdania dotyczącego równouprawnienia płci. Pod względem finansowym szczególnie upośledzone są wdowy i kobiety samotnie wychowujące dzieci – dochody ponad jednej trzeciej z nich są niewystarczające.

czytaj więcej...

Dodany: 14 kwietnia 2014 Kategoria: Ogólne

Równe traktowanie w reklamie - konferencja

7 kwietnia br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się międzynarodowa konferencja pt. „Równe traktowanie w reklamie”.

czytaj więcej...

Dodany: 7 kwietnia 2014 Kategoria: Ogólne

Luka płacowa, czyli co zrobić, żeby kobiety nie zarabiały mniej? - konferencja

26 marca br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja zorganizowana przez Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania dotycząca luki płacowej.

czytaj więcej...

Dodany: 26 marca 2014 Kategoria: Ogólne

Rośnie rola kobiet na rynku pracy

Działania na rzecz równouprawnienia na rynku pracy zaczynają przynosić efekty. To jednak dopiero początek zmian, co potwierdzają zróżnicowane poglądy Polaków na ten temat. Z badania przeprowadzonego na zlecenie Work Service przez Instytut Millward Brown na reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych Polaków wynika, że 40% badanych wciąż dostrzega dyskryminację kobiet na rynku pracy, około 30% jest przeciwnego zdania lub nie ma zdecydowanej opinii. 

czytaj więcej...

Dodany: 10 marca 2014 Kategoria: Ogólne

pokaż: 10 25 50 wszystkie
wyświetlane od: 1 do: 10 | strona: 123456
 

Serwis internetowy Diversity Index używa cookies i podobnych technologii. Więcej informacji w Polityka cookies

^ Wróć na górę