samochód

Wynajem samochodu do ślubu - o czym pamiętać?

Ślub to jeden z wyjątkowych dni w życiu. Zazwyczaj przygotowania zaczynają się już około roku przed planowaną datą ceremonii. Poza rezerwacją terminu, sali, wyborem sukni i garnituru, a także menu pojawia się kwestia transportu. Do wyboru jest kilka opcji, najczęściej jednak nowożeńcy wybierają samochód. Warto także pomyśleć o transporcie dla gości, jeżeli sala weselna znajduje się na obrzeżach miasta.

Wypożyczalnia samochodów Płock - co wybrać?

Jeżeli nie chcesz pojechać do ślubu autem, którym jeździsz na co dzień, skorzystaj z bogatej oferty wypożyczalni samochodów. Możesz wybierać spośród wielu różnych rodzajów pojazdów: sportowych, klasy premium, terenowych lub tzw. z epoki. Dzięki temu idealnie dopasujesz samochód do stylu i klimatu Twojego ślubu. Aby nie zepsuć sobie tego wyjątkowego dnia, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Pojazd może wypożyczyć jedynie osoba posiadająca czynne prawo jazdy. Jeżeli więc nie dysponujesz tym dokumentem, auto będzie musiała wynająć osoba, które je ma. W przypadku niektórych wypożyczalni wymagany jest minimalny staż jako kierowca, aby móc skorzystać z auta. Dotyczy to w szczególności klasy premium. Warto pamiętać o tym, że ślub nie znosi zakazu prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu! Pod żadnym pozorem nie siadaj za kierownicą nawet po symbolicznym toaście. Kwestię indywidualnej dekoracji samochodu warto omówić jeszcze przed finalizacją transakcji. Pojazd należy zwrócić do wypożyczalni samochodów w Płocku w stanie niepogorszonym. W związku z tym konieczna może okazać się wizyta w myjni, aby usunąć ślady, np. po naklejkach lub taśmach mocujących. Ponadto pojazd z wypożyczalni, to nie Twoje prywatne auto. Dlatego pamiętaj, aby w schowku umieścić jedynie niezbędne dla Ciebie przedmioty. Nie zapomnij go opróżnić przed oddaniem samochodu! Co niezwykle ważne, nawet jeżeli potrzebujesz pojazdu tylko na jeden dzień, samochód musi posiadać ważne ubezpieczenie. Pomyśl także o dodatkowym pakiecie ochronnym. Podczas ślubu i wesela dużo się dzieje, więc o wypadek nietrudno.  Oprócz pojazdu, którym udasz się wraz z Twoją drugą połówką do ślubu, warto pomyśleć o niezmotoryzowanych gościach. W tym celu możesz dodatkowo wypożyczyć busa lub kilka większych aut osobowych. Taka opcja jest szczególnie polecana w przypadku, gdy dom weselny nie oferuje miejsc noclegowych dla gości. Również osoby, które przyjadą na Twoje wesele własnym środkiem transportu, będą mogły skorzystać z opcji transportu do domu i odbioru własnego auta w późniejszym terminie. Kwestię możliwości pozostawienia przez gości pojazdów na parkingu domu weselnego warto omówić w trakcie spotkania organizacyjnego z właścicielami obiektu. Jeżeli nie dysponują oni własnym parkingiem, zapytaj o najbliższe miejsce, gdzie można pozostawić samochody.

Kierowca na czas ślubu i wesela

Marzysz o sportowym aucie, którym pojedziesz do ślubu, ale nie wiesz, czy poradzisz sobie z prowadzeniem takiego pojazdu? Albo obawiasz się, że nadmiar emocji, jakie bez wątpienia pojawią się w tym szczególnym dniu, sprawi, że nie będziesz w stanie bezpiecznie prowadzić samochodu? Nie warto ryzykować w takiej sytuacji. Możesz skorzystać z usług kierowcy, który zajmie się bezpiecznym transportem zarówno na miejsca ceremonii, jak i do domu weselnego. Taka osoba może również zająć się odwiezieniem gości do domów ich własnymi pojazdami. Jeżeli planujesz zaprosić mnóstwo ludzi, warto pomyśleć o zatrudnieniu na ten czas nawet dwóch lub trzech kierowców. Goście z pewnością docenią taki gest z Twojej strony.

Sesja zdjęciowa

Jeżeli zdecydujesz się wypożyczyć auto z epoki lub szybki sportowy wóz, być może warto wykorzystać taki pojazd podczas ślubnej sesji zdjęciowej? W zależności od tego, kiedy mają się odbyć zdjęcia - w trakcie wesela albo w innym terminie - zarezerwuj od razu wybrane auto. Dzięki temu unikniesz rozczarowania, gdy na kilka dni przed planowaną sesją okaże się, że pojazd nie jest dostępny. Zdjęcia trwają zazwyczaj kilka godzin, dlatego jednodniowa rezerwacja powinna w zupełności wystarczyć.