narty

Rodzinny wyjazd na narty - dlaczego warto wybrać Alpy Włoskie?

Kiedy już zdecydujemy się na wyjazd na narty, pojawia się pytanie, gdzie odbędziemy nasz wypoczynek. W tym tekście chciałbym przedstawić państwu przewagę, jaką ma wyjazd na narty w Alpy Włoskie nad innymi regionami. Zapraszam!

Cena

Pierwszym argumentem, który przemawia za krainą Starożytnych Rzymian jest cena. Nie trzeba polować na okazję last minute. Włochy są najtańszym krajem, który ma dostęp do Alp. Ceny są podobne do cen w polskich kurortach. Niejednokrotnie, gdy porównamy stosunek ceny do jakości polskich, jak i włoskich usług, to okaże się, że Alpy wygrywają. Jeśli chcemy zapłacić jeszcze taniej lub po prostu mieć sprawdzone miejsce noclegowe to możemy popytać miejscowych narciarzy, dołączyć do grup na facebooku o tematyce Włoch, czy Alp.

Klimat

Włosi są bardzo mili, gościnni i wyjątkowo otwarci. Atmosfera jaka panuje na stokach, w kurortach jest niezapomniana i już sama w sobie warta przyjazdu. Jeśli dodamy do tego pyszne włoskie jedzenie, gdy np. po wyczerpującej jeździe pójdziemy na kolacje zjeść pizze lub lokalne pasty. Przy okazji skosztujemy włoskiego wina, piwa lub kawy. Nie zapominając o obowiązkowym drinku bombardino, jakże sławnym w tamtych rejonach.

Śnieg

Czym jest wyjazd na narty bez śniegu? Niestety np. w Polsce nie możemy być jego pewni. Ale jeśli zdecydujemy się na wyjazd na narty w Alpy, to możemy być pewni o tym, że na miejscu zobaczymy śnieg.

Stoki

Prawdziwe narty rodzinne w Alpach nie mogą się odbyć bez miejsca, na którym będzie można pozjeżdżać. Na szczęście we Włoszech jest bardzo dużo tras, charakteryzują się one tym, że są one dość szerokie. Znajdziemy tam duży przekrój, jeśli chodzi o różnorodność w poziomie trudności stoków, znajdziemy tam najprostsze, jak i bardziej zaawansowane trasy.

Skipassy

Karnety nie są drogie, ale jeśli jednak nie, nie chcemy wydawać na to pieniędzy, to możemy liczyć na darmowy skipass. Są one oferowane przez niektóre regiony. Można je zdobyć w pierwszych tygodniach grudnia, na początku kwietnia lub pod koniec marca. Skipassy to nie tylko karnet na określoną liczbę dni upoważniający nas do jazdy na danej liczbie tras. Dzięki niektórym karnetom dostaje się dostęp do snow parków, placów zabaw, saun, a nawet szkółek do nauki jazdy na nartach dla dzieci i dorosłych.

Najlepsze miejsca na wyjazd

Wydaje mi się, że warto polecić kilka z w mojej opinii najlepszych regionów na wyjazd narciarski do Włoch. To niektóre z nich: Fantastycznym miejscem na wyjazd jest Val di Sole, inaczej znane jako Dolina słońca. Znajdziemy tam do 380 km tras i 140 różnorakich wyciągów. A może znane ze swojej olimpijskiej przeszłości Cortania d'Ampezzo. W tamtej okolicy znajdziemy około 100 km tras o różnych poziomach trudności. Ostrzegam, że jest to miejsce uważane za dość luksusowe, jest tam dosyć drogo porównując z okolicznymi wioskami, ale jeśli ma się na to fundusze, to na pewno warto. Lignino położone w Lombardii jest znane ze swej atrakcyjności dla rodzin z dziećmi, 80 tras, które są obficie zaśnieżone są chlubą „małego tybetu”, bo tak właśnie mówi się na tę wioseczkę.