playstation 5

Playstation 5 - nowa generacja rozrywki

Playstation 5 to innowacyjna konsola dziewiątej generacji od producenta Sony Interactive Entertainment, która służy przede wszystkim do odtwarzania gier wideo. Premiera PS5 została zapowiedziana już w 2019 roku. Od tamtego czasu amatorzy gier z niecierpliwością czekali, aż urządzenie pojawi się na rynku. Wyszukiwanie informacji o specyfice nowego modelu, tworzenie analiz porównawczych czy zapoznawanie się z nowymi udogodnieniami technicznymi stanowi ogromną wartość dla osób, które rzeczywiście śledzą rynek gier i technologii. Co warto wiedzieć o najnowszej wersji tego kultowego sprzętu?

Recenzja PlayStation 5 – najważniejsze informacje

PlayStation 5, czyli w skrócie PS5) to zapowiedziany ponad 4 lata temu następca PlayStation 4. Z każdą kolejną premierą urządzeń do odtwarzania gier wideo od Sony Interactive Entertainment, na rynku pojawia się wzmożone zainteresowanie wśród konsumentów. Liczba sprzedanych egzemplarzy bije rekordy, a zapełnione półki sklepowe szybko stają się puste. Polityka Sony jest dokładnie przemyślana pod kątem marketingowym. Producent daje możliwość zapisania się na listę osób, chcących dokonać zakupu w przedsprzedaży. W przedpremierowych wersjach często można liczyć na specjalne wydania, ciekawe dodatki i limitowane, niedostępne nigdzie indziej edycje. Ten aspekt znacząco przyciąga amatorów gier, którzy doskonale zdają sobie sprawę z popytu na PS’y.

Właściwości najnowszej konsoli od SONY – Recenzja PlayStation 5

PlayStation 5 to największa konsola spośród wszystkich, dotychczas wydanych generacji. W standardowej wersji waży ok. 4,5 kg. Stosunkowo duże gabaryty sugerują, że producent będzie chciał w niedalekiej przyszłości wydać wersję SLIM. Poprzednie generacje, czyli PS3 i PS4, doczekały się zmniejszonej i “wyszczuplonej” formy niedługo po premierze standardowego modelu. Póki co, oficjalne informacje nie zostały jeszcze przekazane do wiadomości publicznej. Konsola PS5 wyposażona jest w szereg, ciekawych i nowoczesnych rozwiązań technicznych. Szacuje się, że wydajność tego urządzenia wynosi aż 120kl/s. Najwyższa jakość obrazu sprawia, że gracz czuje się, jakby znajdował się w wirtualnej rzeczywistości. Za doskonałe doznania akustyczne odpowiada z kolei funkcja tempest 3D AudioTech, dzięki której osoby korzystające ze sprzętu mogą poczuć się jak na seansie w kinie.

Recenzja PlayStation 5 – na co zwrócić uwagę przed zakupem konsoli?

Zakup premierowych modeli od SONY Interactive Entertainment wiąże się z koniecznością przeznaczenia na ten cel określonych środków finansowych. Biorąc pod uwagę obecne ceny na rynku – nie jest to mały wydatek. Jeśli jednak jesteśmy w stanie pozwolić sobie na zakup tego innowacyjnego sprzętu, warto kompleksowo zapoznać się z jego specyfikacją. Jedną z najrzetelniejszych form weryfikacji obietnic producenta jest recenzja. PlayStation 5 to produkt testowany przez wielu, doświadczonych graczy i ekspertów w branży technologicznej. Poświęcenie chwili uwagi na ten aspekt z pewnością usprawni proces zakupowy.