Ocieplanie poddasza, oferta, cennik

Odpowiednia termoizolacja jest bardzo istotna, ponieważ pozwala zredukować koszty związane z ogrzewaniem domu, poprawia także komfort życia domowników. Dlatego warto profesjonalnie ocieplić poddasze, dzięki czemu właściwości termoizolacyjne budynku mogą się znacznie poprawić. Jedną z najlepszych metod jest ocieplanie metodą wdmuchiwaną lub natryskową, ponieważ techniki te nie wymagają wiele czasu, charakteryzują się konkurencyjną ceną oraz wysoką skutecznością. Mogą służyć również do łatania obecnej warstwy termoizolacyjnej (np. ze styropianu czy wełny).

Dlaczego warto skorzystać z ocieplania poddasza?

Ocieplenie poddasza przede wszystkim poprawia właściwości termoizolacyjne budynku, dzięki czemu ten o wiele łatwiej oraz szybciej się nagrzewa, co wpływa na komfort domowników w zimniejszych miesiącach w ciągu roku.

Dzięki poprawie wspomnianych właściwości termoizolacyjnych można znacznie ograniczyć rachunki za prąd, a w efekcie inwestycja w ocieplenie poddasza zwróci się stosunkowo szybko i zapewni większe oszczędności przez następne lata.

Ocieplanie pianą lub wełną celulozową jest dobre dla konstrukcji budynku. Obydwa materiały (nakładane metodą natryskową i wdmuchiwaną) nie obciążają mocno dachu, zwłaszcza w porównaniu z wełną mineralną (m3 wełny mineralnej to ponad 100 kg, a pianki PUR – 13 kg).

Wspomniane wcześniej metody ocieplania poddasza wykorzystują materiały odporne na działanie grzybów i pleśni, dlatego nieraz są polecane w domach, które są zamieszkiwane przez alergików i osoby cierpiące na schorzenia górnych dróg oddechowych.

Ocieplanie poddasza i dachu – cena

Ocieplanie poddasza i dachu pianką PUR lub celulozą jest stosunkowo niedrogie, jeśli koszty porówna się np. z wełną mineralną. Jest to związane nie tylko z ceną materiału, ale przede wszystkim kosztem robocizny. Duże budynki mogłyby wymagać wielu dni pracy fachowców, co znacznie podwyższa koszty usługi. Tymczasem metoda natryskowa i wdmuchiwana bazują na wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń, dzięki czemu nie potrzeba dużej liczby specjalistów do zrealizowania zlecenia. Dzięki temu cena ocieplenia tego typu jest atrakcyjna i cechuje się świetnym stosunkiem do jakości.

Jakość wykonania

Jakość wykonania izolacji poddasza jest zawsze na możliwie najwyższym poziomie. Pianka PUR lub wełna celulozowa tworzą monolityczne podłoże (jedną, nieprzerwaną powierzchnię), dlatego skuteczność ocieplenia jest bardzo wysoka. Ponadto niwelowane są punkty, w których mogłoby dojść do szybszej „ucieczki” ciepła oraz mostki termiczne.

Nowoczesne technologie

Podczas ocieplania wykorzystywane są nowoczesne sprzęty, czyli urządzenia, które pod ciśnieniem nanoszą na daną powierzchnię piankę poliuretanową lub wełnę celulozową. Są bardzo wydajne i niezawodne, a więc pozwalają nie tylko na szybkie, ale też bardzo skuteczne pokrycie poddasza materiałem ocieplającym.

Profesjonalna współpraca

Korzystanie z profesjonalnej pomocy ekspertów polega nie tylko na właściwym nałożeniu warstwy termoizolacyjnej na powierzchnie znajdujące się na poddaszu. Fachowcy powinni używać skutecznych systemów pomiarowych, pozwalających zdefiniować miejsca newralgiczne pod względem utraty ciepła. Dobra strategia to dobra izolacja!