Archiwum: !

RUSZA OGÓLNOPOLSKA ANKIETA NA TEMAT NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI NA RYNKU PRACY

Jakie bariery napotykają pracownicy z niepełnosprawnością? Dlaczego pracodawcy boją się ich zatrudniać? Już niedługo obie grupy będą mogły skonfrontować swoje opinie na temat rynku pracy. Wszystko to dzięki rozpoczynającemu się właśnie badaniu „Pracodawca na TAK”.

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

II GALA RÓŻNORODNOŚCI PODSUMOWANIEM REALIZACJI PROJEKTU DIVERSITY INDEX

Co dalej z różnorodnością? - odpowiedzi na to pytanie, a także podsumowaniu całego projektu Diversity Index, poświęcona została II Gala Różnorodności, która odbyła się 27 maja 2014r. w Centrum Nauki Kopernik. 

 

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

II GALA RÓŻNORODNOŚCI - ZAPRASZAMY!

27 maja 2014r. o godz. 18:00 w warszawskim Centrum Konferencyjnym Centrum Nauki rozpocznie się II Gala Różnorodności, podsumowująca wyniki II Barometru Róznorodności i wieńcząca realizacje projektu Diversity Index. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu!

czytaj więcej...
Kategoria: Zaproszenia

POTENCJAŁ RÓŻNORODNOŚCI - ODKRYWAMY FAKTY, DEMASKUJEMY MITY, relacja z panelu na VI Kongresie Kobiet

Mimo coraz częstszego wprowadzania rozwiązań z zakresu zarządzania różnorodnością w polskich przedsiębiorstwach, w świadomości społecznej wciąż funkcjonują obiegowe przekonania dotyczące praw pracowników i pracownic, które niejednokrotnie są niezgodne z obowiązującym stanem prawnym. Przeciwdziałaniu tego typu mitom, jak również ukazywaniu dobrych praktyk przedsiębiorstw, poświęcone zostało spotkanie „Potencjał różnorodności - odkrywamy fakty, demaskujemy mity”, które odbyło się 9 maja w ramach VI Kongresu Kobiet.

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

V SPOTKANIE RADY RÓŻNORODNOŚCI NA VI KONGRESIE KOBIET - relacja

V spotkanie Rady Różnorodności odbyło się 9 maja 2014 r. w Pałacu Kultury i Nauki w ramach VI Kongresu Kobiet. Posiedzenie Rady było poświęcone tematyce godzenia życia zawodowego i prywatnego. 

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

VI KONGRES KOBIET: Potencjał różnorodności – odkrywamy fakty, demaskujemy mity

Jakich błędów unikać, wspierając różnorodność w firmie? Jak postępować, by nie łamać prawa i nie narażać pracowników/pracownic na dyskryminację? Zapraszamy na panel połączony z interaktywnym quizem! Czekamy na Was 9 maja o godz. 17:45 w Sali Kruczkowskiego w Pałacu Kultury i Nauki. 

czytaj więcej...
Kategoria: Zaproszenia

V SPOTKANIE RADY RÓŻNORODNOŚCI NA VI KONGRESIE KOBIET

Serdecznie zapraszamy na V spotkanie Rady Różnorodności, które tym razem odbędzie się 9 maja 2014 na VI Kongresie Kobiet w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Temat spotkania - work liife balance, czyli jak pogodzić życie zawodowe z prywatnym. Wstęp wolny, wystarczy się tylko zarejestrować na stronie www.kongreskobiet.pl. 

czytaj więcej...
Kategoria: Zaproszenia

POLECAMY: PROJEKT "SPRÓBUJMY SIĘ ZROZUMIEĆ"

W imieniu Centrum Badawczo-Rozwojowego DOBRE KADRY, zapraszamy do współpracy przy realizacji działań, które przyczynią się do zwiększenia różnorodności w miejscu pracy poprzez zatrudnianie osób niesłyszących.
 

czytaj więcej...
Kategoria: Zaproszenia

SPOTKANIE „RÓWNOŚĆ W ADMINISTRACJI, RÓŻNORODNOŚĆ W BIZNESIE” – PREZENTACJA INNOWACYJNYCH NARZĘDZI WSPIERAJĄCYCH WYKORZYSTANIE POTENCJAŁU PRACOWNIKÓW

4 kwietnia 2014 roku odbyło się w Warszawie seminarium poświęcone problematyce równych szans w miejscu pracy oraz zarządzaniu różnorodnością. Spotkanie zostało zorganizowane przez Konfederację Lewiatan, Fundację Feminoteka oraz Centrum Projektów Europejskich – Krajową Instytucję Wspomagającą. 

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

IV SPOTKANIE RADY RÓŻNORODNOŚCI

4 kwietnia 2014 odbyło się IV spotkanie Rady Różnorodności przy Konfederacji Lewiatan. Tym razem posiedzenie Rady zostało poświęcone zarządzaniu wiekiem.

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

POD PATRONATEM DIVERSITY INDEX: Magazynier? Byle nie był z bloku, czyli jak walczyć ze stereotypem

Co jest gwarancją sukcesu w firmie? Kreatywność, innowacyjność, szybkość reagowania na nowe wyzwania? Raczej budowa zespołu, który potrafi tak pracować.

Tekst Artura Kiełbasińskiego powstał w ramach cyklu Diversity Index w "Gazecie Wyborczej".

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

POD PATRONATEM DIVERSITY INDEX: Błędne koło emigracji zarobkowej

Wyjazdy za pracą to europejska tradycja, bez której wiele gospodarek nie osiągnęłoby swojej silnej pozycji. Jednak szacunek do emigrantów nie idzie w parze z tym, co wypracowali dla danego kraju. Dlaczego?

Tekst Marty Piątkowskiej powstał w ramach cyklu Diversity Index w "Gazecie Wyborczej".

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

RÓŻNORODNOŚĆ INWESTYCJĄ W ROZWÓJ! Za nami ostatnie konferencje dot. zarządzania różnorodnością w firmie w ramach projektu Diversity Index.

O zarządzaniu różnorodnością opowiadaliśmy podczas ostatnich konferencji regionalnych „Gos Biznesu: Różnorodność Inwestycją w rozwój”, które odbyły się 5 marca w Poznaniu, 6 marca we Wrocławiu, 12 marca w Łodzi i 13 marca w Toruniu. Każde ze spotkań było tłumaczone na język migowy. Honorowy patronat nad cyklem konferencji objęła Pełnomocniczka Rządu do spraw Równego Traktowania, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

DIVERSITY INDEX NA HR FACTOR

Zapraszamy na IV edycję HR FACTOR – Forum Nowoczesnych Menedżerów HR, która odbędzie się 18 marca 2014 w Warszawie. HR FACTOR to spotkanie menedżerów praktyków odpowiedzialnych za kreowanie i realizację polityki personalnej w swoich organizacjach. Podczas konferencji omówimy współczesne wyzwania, jakie stoją przed działami HR, najnowsze trendy i narzędzia wspomagające procesy zarządzania ludźmi. Diversity Inded jest Partnerem Głównym wydarzenia.

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

WEŹ UDZIAŁ W II EDYCJI BAROMETRU RÓŻNORODNOŚCI!

Chcesz się przekonać, jak w Twojej firmie wykorzystuje się różnorodny potencjał pracowników i pracownic? Zapraszamy do udziału w BAROMETRZE RÓŻNORODNOŚCI – ogólnopolskim badaniu firm wskaźnikiem Diversity Index. Badanie trwa do 18 kwietnia 2014!
 

czytaj więcej...
Kategoria: Zaproszenia

III SPOTKANIE RADY RÓŻNORODNOŚCI

20 lutego br. odbyło się III spotkanie Rady Różnorodności, tym razem poświęcone sytuacji osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy. Podczas spotkania wypracowaliśmy 20 rekomendacji dla pracodawców/pracodawczyń!

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

ŁÓDŹ: GŁOS BIZNESU - RÓŻNORODNOŚĆ INWESTYCJĄ W ROZWÓJ

O zarządzaniu różnorodnością będziemy również rozmawiać w Łodzi! Konferencja "Głos Biznesu - Różnorodność inwestycją w rozwój" odbędzie się 12 marca w Centrum Konferencyjnym Golden Floor w Łodzi. Wstęp wolny, wystarczy się tylko zarejestrować.

Miejsce konferencji jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

 

czytaj więcej...
Kategoria: Zaproszenia

TORUŃ: GŁOS BIZNESU - RÓŻNORODNOŚĆ INWESTYCJĄ W ROZWÓJ

Ostatnim, czwartym miastem, do którego przyjeżdżamy z projektem Diversity Index, jest Toruń. O korzyściach wynikających z zarządzania różnorodnością będziemy dyskutować 13 marca 2014. Wstęp wolny, wymagana jest jedynie wcześniejsza rejestracja.

Miejsce konferencji jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

 

czytaj więcej...
Kategoria: Zaproszenia

POZNAŃ: GŁOS BIZNESU - RÓŻNORODNOŚĆ INWESTYCJĄ W ROZWÓJ

5 marca 2014 zapraszamy do Poznania, gdzie - wraz z Pełnomoczniczką Rządu ds. Równego Traktowania i pracodawcami/pracodawczyniami będziemy dyskutować o zarządzaniu różnorodnością!

czytaj więcej...
Kategoria: Zaproszenia

WROCŁAW: GŁOS BIZNESU - RÓŻNORODNOŚĆ INWESTYCJĄ W ROZWÓJ

Dlaczego warto zarządzać różnorodnością? Jakie korzyści przynoszą różnorodne zespoły i dlaczego czeka nas rewolucja na rynku pracy? O tym m.in. będzemy rozmawiać 6 marca 2014 podczas konferencji "Głos Biznesu - Różnorodność inwestycją w rozwój" we Wrocławiu. Wstęp wolny, wystarczy się tylko zarejestrować. Zapraszamy!

 

czytaj więcej...
Kategoria: Zaproszenia

ZAPRASZAMY NA KONFERENCJE DIVERSITY INDEX!

Zapraszamy na cztery ostatnie konferencje "Głos Biznesu: Różnorodność inwestycją w rozwój". O korzyściach wynikających z zarządzania różnorodnością będziemy dyskutować w Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Toruniu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Pełnomoczniczka Rządu do spraw Równego Traktowania, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. Spotkanie będzie tłumaczone na jęz. migowy.

Na wszystkie spotkania wstęp wolny!

 

czytaj więcej...
Kategoria: Zaproszenia

MIGAM.PL - WARTO SPEŁNIAĆ MARZENIA!

Przemek Kuśmierek wymyślił technologię, która może ułatwić życie 70 mln niesłyszących na całym świecie. Jego pomysłem zachwycają się inwestorzy za granicą. Ci w Polsce radzą mu, żeby "zostawił głuchych".
 
Polecamy reportaż o ekipie Migam.pl, z którą będziemy mieć przyjemność współpracować w ramach naszych marcowych debat regionalnych. Szczegóły juz wkrótce!

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

LIST OTWARTY DO PRZEWODNICZĄCEGO KOMITETU NAUK PEDAGOGICZNYCH PAN W SPR. RÓWNOŚCIOWEGO PRZEDSZKOLA

Publikujemy list otwarty do prof. Bogusława Śliwerskiego – Przewodniczącego Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN w sprawie „Równościowego przedszkola”. Zgadzamy się, że opinia Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN na temat „Równościowego przedszkola” jest nieuczciwa i metodologicznie nierzetelna. Kilkadziesiąt organizacji pozarządowych i grup nieformalnych zachęca Komitet Nauk Pedagogicznych PAN do wypracowania i promowania jeszcze lepszych materiałów równościowych.

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

Dyskryminacja cudzoziemców w Polsce - zaproszenie na konferencję

Instytut Spraw Publicznych oraz Stowarzyszenie Interwencji Prawnej zaprasza do udziału w konferencji: Dyskryminacja cudzoziemców w Polsce? – konteksty prawne, społeczne i ekonomiczne, która odbędzie się 16 grudnia 2013 r. w Centrum Konferencyjnym Zielna (sala Wystawowa, p. V), ul. Zielna 37 w Warszawie.

czytaj więcej...
Kategoria: Zaproszenia

GALA RÓŻNORODNOŚCI ZA NAMI!

26 listopada br. w gmachu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się Gala Różnorodności, podsumowująca wyniki I edycji Barometru Różnorodności - pierwszego ogólnopolskiego badania firm wskaźnikiem Diversity Index, służącym do kompleksowej analizy zarządzania różnorodnością w przedsiębiorstwie. 

 

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia
pokaż: 10 25 50 wszystkie
wyświetlane od: 1 do: 25 | strona: 123
 

Serwis internetowy Diversity Index używa cookies i podobnych technologii. Więcej informacji w Polityka cookies

^ Wróć na górę