Kategorie !

Pobierz wskaźnik DIVERSITY INDEX

Przewodnik po zarządzaniu różnorodnością

Warto przeczytać !

'Ty? Rok z dzieckiem w domu?!' Dziennikarki 'Wyborczej' zostały matkami na 100 proc.

Kasia tak się obawia, że na rocznym rodzicielskim "wypadnie z obiegu", że już piątego dnia po porodzie zaczęła na odległość współpracować z redakcją. Natalia przeciwnie: - Pewnie że się boję, że po roku o mnie zapomną. Ale odmawiam bania się zostać matką.
 
Autorki tekstu: Katarzyna Staszak, Natalia Waloch-Matlakiewicz, "Gazeta Wyborcza".
 
czytaj więcej...

Dodany: 29 stycznia 2014 Kategoria: Ogólne

LGBT Business Forum zaprasza do udziału w ankiecie na temat LGBT na rynku pracy

LGBT Business forum zaprasza wszystkie osoby nieheteroseksualne do wzięcia udziału w „Badaniu rynku i środowiska pracy osób LGBT w Polsce 2014””. Badanie zostało przygotowane przez polską organizację LGBT Business Forum.

czytaj więcej...

Dodany: 27 stycznia 2014 Kategoria: Ogólne

Publikacja ISP: Różni, ale równi. Prawo a równe traktowanie cudzoziemców w Polsce

Stworzenie efektywnej polityki integracyjnej – uwzgledniającej potrzeby różnych grup imigrantów i umożliwiajacej zapewnienie im równego i pełnego członkostwa w zyciu publicznym – to wciąż duże wyzwanie dla wielu państw członkowskich Unii Europejskiej, w tym dla Polski.

czytaj więcej...

Dodany: 24 stycznia 2014 Kategoria: Ogólne

Dyskryminacja wielokrotna - opracowanie Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej

Opracowanie "Dyskryminacja wielokrotna - historia, teorie, przegląd badań" autorstwa Dominiki Cieślikowskiej i Natalii Saraty to przystępne wprowadzenie do problematyki dyskryminacji wielokrotnej - sytuacji nierównego traktowania, którego doświadczają jednostki ze względu na swoją przynależność do wielu róznych grup

czytaj więcej...

Dodany: 20 stycznia 2014 Kategoria: Ogólne

Łączy nas różnorodność - publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją „Łączy nas różnorodność!” – przewodnikiem wskazującym, jak zarządzać różnorodnością w miejscu pracy z pomocą Karty Różnorodności. 

czytaj więcej...

Dodany: 2 stycznia 2014 Kategoria: Ogólne

Oświadczenie Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania w sprawie nieprawdziwych interpretacji pojęcia gender

Wiele opinii i interpretacji pojęcia gender, jakie pojawiły się w publicznych komentarzach w ostatnich tygodniach, wymaga zdecydowanej reakcji i wyjaśnień znaczenia tego terminu w kontekście dążeń do równouprawnienia kobiet i mężczyzn, a więc jednego z obszarów działań, którymi zajmuje się biuro Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania. Jest to o tyle istotne, że pojęciu gender, którym już od dawna zajmuje się polska i światowa nauka, przypisuje się nieprawdziwe znaczenia i próbuje udowadniać, że gender to niszczenie rodziny, seksualizacja dzieci, dowolność wyboru płci czy odrzucanie macierzyństwa. Ponieważ samo określenie brzmi obco, a komentatorzy używający nieprawdziwych argumentów nie posługują się rzetelną wiedzą, a jedynie nieuzasadnionymi wyobrażeniami, wyjaśniam, co następuje.

czytaj więcej...

Dodany: 23 grudnia 2013 Kategoria: Ogólne

Krajowy program działań na rzecz Równego Traktowania na lata 2013-2016

Krajowy Program Działań na Rzecz Równego Traktowania na lata 2013-2016, przygotowany został w biurze pełnomocniczki rządku ds. równego traktowania Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz.

czytaj więcej...

Dodany: 19 grudnia 2013 Kategoria: Ogólne

Niepełnosprawni w pracy: pięć milionów powodów, żeby ich zatrudniać

Niepełnosprawni to ponad 12 proc. społeczeństwa - czyli 5 mln osób. Część ukończyła studia, ma doświadczenie i specjalistyczną wiedzę zawodową, ale pracodawcy ich unikają. Czy słusznie? Artykuł powstał we współpracy Diversity Index z "Gazetą Wyborczą". Autorka tekstu: Marta Piątkowska, "Gazeta Wyborcza".

czytaj więcej...

Dodany: 16 grudnia 2013 Kategoria: Ogólne

Firmy będą skazane na różnorodność - wywiad z Małgorzatą Lelińską

Jeżeli przedsiębiorcy w ciągu najbliższych 20 lat nie zaczną lepiej wykorzystywać potencjału kobiet, osób 50+, obcokrajowców czy niepełnosprawnych, to zabraknie im rąk do pracy. Jak sprawdzić, czy firma jest przygotowana do tzw. zarządzania różnorodnością? ROZMOWA z Małgorzatą Lelińską, ekspertką w departamencie funduszy europejskich Konfederacji Lewiatan, koordynatorką merytoryczną Diversity Index.

Artykuł powstał we współpracy Diversity Index z "Gazetą Wyborczą". Autorka tekstu: Marta Piątkowska, "Gazeta Wyborcza".

 

czytaj więcej...

Dodany: 16 grudnia 2013 Kategoria: Ogólne
Raport z I edycji Barometru Różnorodności

Zarządzanie różnorodnością to temat, który coraz bardziej interesuje przedsiębiorców i przedsiębiorczynie na całym świecie. Pracodawcy i pracodawczynie dostrzegają korzyści wynikające z wprowadzenia polityki zarządzania różnorodnością, jakimi są m.in. większa lojalność osób zatrudnionych, większa kreatywność zespołów, innowacyjność działania, lepsza odporność firmy na kryzys czy wyższa rentowność.  Czy tak jest również w Polsce?

Pierwsza odsłona Barometru Różnorodności w ramach projektu Diversity Index Konfederacji Lewiatan. 

czytaj więcej...

Dodany: 27 listopada 2013 Kategoria: Ogólne

pokaż: 10 25 50 wszystkie
wyświetlane od: 11 do: 20 | strona: 123456
 

Serwis internetowy Diversity Index używa cookies i podobnych technologii. Więcej informacji w Polityka cookies

^ Wróć na górę