Kategorie !

Pobierz wskaźnik DIVERSITY INDEX

Przewodnik po zarządzaniu różnorodnością

demolios

Warto przeczytać !

Więcej równości, więcej korzyści w gospodarce - raport Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

Czym jest lepka podłoga, szklany sufit, aksamitne getto i co mają wspólnego z sytuacją kobiet na rynku pracy? Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, we współpracy z Konfederacją Lewiatan, w ramach projektu „Równość kobiet i mężczyzn w procesach podejmowania decyzji ekonomicznych – narzędziem zmiany społecznej" opublikowało raport „Więcej równości, więcej korzyści w gospodarce" analizujący sytuację kobiet i mężczyzn na stanowiskach decyzyjnych w polskiej gospodarce w latach 2010-2013. Do tej pory nie było w Polsce tak szerokiego opracowania tego zagadnienia. 
czytaj więcej...

Dodany: 29 lipca 2014 Kategoria: Ogólne

Kobiety w biznesie - Deloitte

Sytuacja na rynku pracy wskazuje na nierówność szans pomiędzy kobietami a mężczyznami, czego odzwierciedleniem jest chociażby niski odsetek kobiet na stanowiskach kierowniczych. W odpowiedzi na tę sytuację, firma Deloitte rozwija program Kobiety w biznesie, który jest częścią strategii Deloitte Inclusion and Diversity. 

czytaj więcej...

Dodany: 15 maja 2014 Kategoria: Ogólne

Świat uczy się różnorodności

Według najnowszego raportu Economist Intelligence Unit (EIU) na temat różnorodności w biznesie (2014), aż 83% badanych dyrektorów HR twierdzi, że posiadanie zróżnicowanego zespołu pozwala efektywniej pozyskiwać i utrzymywać klientów, co przekłada się na lepszą kondycję finansową firmy. 80% z nich deklaruje, że w kolejnych latach zarządzanie różnorodnością będzie jedną z kluczowych przewag konkurencyjnych na rynku pracy, ale i największym od ponad dekady wyzwaniem z jakim przyjdzie się zmierzyć organizacjom. - Artykuł pochodzi z portalu Outsourcingportal.pl. 

czytaj więcej...

Dodany: 5 maja 2014 Kategoria: Ogólne

Różnorodność i równe szanse w Bristish Council

British Council buduje zaufanie pomiędzy Brytyjczykami i osobami z innych krajów. Praca w tej organizacji wymaga nawiązywania relacji z ludźmi z różnych środowisk i kultur. Dlatego też efektywne zarządzanie różnorodnością i promowanie równych szans zostały uznane przez British Council za bardzo istotny aspekt.

czytaj więcej...

Dodany: 1 maja 2014 Kategoria: Ogólne

Zarządzanie różnorodnością - prawo i praktyka

Zapraszamy do lekury nowej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Zarządzanie różnorodnością - prawo i prakyka.

czytaj więcej...

Dodany: 23 kwietnia 2014 Kategoria: Ogólne

Migający awatar i tłumacz dla głuchoniemych. Poznaj technologię znoszącą bariery!

Za kilka lat problem komunikacyjny z osobami niesłyszącymi może zupełnie zniknąć. Wszystko za sprawą nowoczesnych technologii, które powstają w Polsce, ale zachwycają już cały świat.
czytaj więcej...

Dodany: 21 kwietnia 2014 Kategoria: Ogólne

W UE wciąż lepiej być mężczyzną

Mimo że różnice w traktowaniu kobiet i mężczyzn w UE powoli się zmniejszają, to jednak tzw. słaba płeć wciąż jest rzeczywiście słabsza - wynika z opublikowanego w poniedziałek unijnego sprawozdania dotyczącego równouprawnienia płci. Pod względem finansowym szczególnie upośledzone są wdowy i kobiety samotnie wychowujące dzieci – dochody ponad jednej trzeciej z nich są niewystarczające.

czytaj więcej...

Dodany: 14 kwietnia 2014 Kategoria: OgólneRówne traktowanie w reklamie - konferencja

7 kwietnia br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się międzynarodowa konferencja pt. „Równe traktowanie w reklamie”.

czytaj więcej...

Dodany: 7 kwietnia 2014 Kategoria: Ogólne

Luka płacowa, czyli co zrobić, żeby kobiety nie zarabiały mniej? - konferencja

26 marca br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja zorganizowana przez Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania dotycząca luki płacowej.

czytaj więcej...

Dodany: 26 marca 2014 Kategoria: Ogólne

Rośnie rola kobiet na rynku pracy

Działania na rzecz równouprawnienia na rynku pracy zaczynają przynosić efekty. To jednak dopiero początek zmian, co potwierdzają zróżnicowane poglądy Polaków na ten temat. Z badania przeprowadzonego na zlecenie Work Service przez Instytut Millward Brown na reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych Polaków wynika, że 40% badanych wciąż dostrzega dyskryminację kobiet na rynku pracy, około 30% jest przeciwnego zdania lub nie ma zdecydowanej opinii. 

czytaj więcej...

Dodany: 10 marca 2014 Kategoria: Ogólne

'Ty? Rok z dzieckiem w domu?!' Dziennikarki 'Wyborczej' zostały matkami na 100 proc.

Kasia tak się obawia, że na rocznym rodzicielskim "wypadnie z obiegu", że już piątego dnia po porodzie zaczęła na odległość współpracować z redakcją. Natalia przeciwnie: - Pewnie że się boję, że po roku o mnie zapomną. Ale odmawiam bania się zostać matką.
 
Autorki tekstu: Katarzyna Staszak, Natalia Waloch-Matlakiewicz, "Gazeta Wyborcza".
 
czytaj więcej...

Dodany: 29 stycznia 2014 Kategoria: Ogólne

LGBT Business Forum zaprasza do udziału w ankiecie na temat LGBT na rynku pracy

LGBT Business forum zaprasza wszystkie osoby nieheteroseksualne do wzięcia udziału w „Badaniu rynku i środowiska pracy osób LGBT w Polsce 2014””. Badanie zostało przygotowane przez polską organizację LGBT Business Forum.

czytaj więcej...

Dodany: 27 stycznia 2014 Kategoria: Ogólne

Publikacja ISP: Różni, ale równi. Prawo a równe traktowanie cudzoziemców w Polsce

Stworzenie efektywnej polityki integracyjnej – uwzgledniającej potrzeby różnych grup imigrantów i umożliwiajacej zapewnienie im równego i pełnego członkostwa w zyciu publicznym – to wciąż duże wyzwanie dla wielu państw członkowskich Unii Europejskiej, w tym dla Polski.

czytaj więcej...

Dodany: 24 stycznia 2014 Kategoria: Ogólne

Dyskryminacja wielokrotna - opracowanie Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej

Opracowanie "Dyskryminacja wielokrotna - historia, teorie, przegląd badań" autorstwa Dominiki Cieślikowskiej i Natalii Saraty to przystępne wprowadzenie do problematyki dyskryminacji wielokrotnej - sytuacji nierównego traktowania, którego doświadczają jednostki ze względu na swoją przynależność do wielu róznych grup

czytaj więcej...

Dodany: 20 stycznia 2014 Kategoria: Ogólne

Łączy nas różnorodność - publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją „Łączy nas różnorodność!” – przewodnikiem wskazującym, jak zarządzać różnorodnością w miejscu pracy z pomocą Karty Różnorodności. 

czytaj więcej...

Dodany: 2 stycznia 2014 Kategoria: Ogólne

Oświadczenie Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania w sprawie nieprawdziwych interpretacji pojęcia gender

Wiele opinii i interpretacji pojęcia gender, jakie pojawiły się w publicznych komentarzach w ostatnich tygodniach, wymaga zdecydowanej reakcji i wyjaśnień znaczenia tego terminu w kontekście dążeń do równouprawnienia kobiet i mężczyzn, a więc jednego z obszarów działań, którymi zajmuje się biuro Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania. Jest to o tyle istotne, że pojęciu gender, którym już od dawna zajmuje się polska i światowa nauka, przypisuje się nieprawdziwe znaczenia i próbuje udowadniać, że gender to niszczenie rodziny, seksualizacja dzieci, dowolność wyboru płci czy odrzucanie macierzyństwa. Ponieważ samo określenie brzmi obco, a komentatorzy używający nieprawdziwych argumentów nie posługują się rzetelną wiedzą, a jedynie nieuzasadnionymi wyobrażeniami, wyjaśniam, co następuje.

czytaj więcej...

Dodany: 23 grudnia 2013 Kategoria: Ogólne

Krajowy program działań na rzecz Równego Traktowania na lata 2013-2016

Krajowy Program Działań na Rzecz Równego Traktowania na lata 2013-2016, przygotowany został w biurze pełnomocniczki rządku ds. równego traktowania Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz.

czytaj więcej...

Dodany: 19 grudnia 2013 Kategoria: Ogólne

Niepełnosprawni w pracy: pięć milionów powodów, żeby ich zatrudniać

Niepełnosprawni to ponad 12 proc. społeczeństwa - czyli 5 mln osób. Część ukończyła studia, ma doświadczenie i specjalistyczną wiedzę zawodową, ale pracodawcy ich unikają. Czy słusznie? Artykuł powstał we współpracy Diversity Index z "Gazetą Wyborczą". Autorka tekstu: Marta Piątkowska, "Gazeta Wyborcza".

czytaj więcej...

Dodany: 16 grudnia 2013 Kategoria: Ogólne

Firmy będą skazane na różnorodność - wywiad z Małgorzatą Lelińską

Jeżeli przedsiębiorcy w ciągu najbliższych 20 lat nie zaczną lepiej wykorzystywać potencjału kobiet, osób 50+, obcokrajowców czy niepełnosprawnych, to zabraknie im rąk do pracy. Jak sprawdzić, czy firma jest przygotowana do tzw. zarządzania różnorodnością? ROZMOWA z Małgorzatą Lelińską, ekspertką w departamencie funduszy europejskich Konfederacji Lewiatan, koordynatorką merytoryczną Diversity Index.

Artykuł powstał we współpracy Diversity Index z "Gazetą Wyborczą". Autorka tekstu: Marta Piątkowska, "Gazeta Wyborcza".

 

czytaj więcej...

Dodany: 16 grudnia 2013 Kategoria: Ogólne

Raport z I edycji Barometru Różnorodności

Zarządzanie różnorodnością to temat, który coraz bardziej interesuje przedsiębiorców i przedsiębiorczynie na całym świecie. Pracodawcy i pracodawczynie dostrzegają korzyści wynikające z wprowadzenia polityki zarządzania różnorodnością, jakimi są m.in. większa lojalność osób zatrudnionych, większa kreatywność zespołów, innowacyjność działania, lepsza odporność firmy na kryzys czy wyższa rentowność.  Czy tak jest również w Polsce?

Pierwsza odsłona Barometru Różnorodności w ramach projektu Diversity Index Konfederacji Lewiatan. 

czytaj więcej...

Dodany: 27 listopada 2013 Kategoria: Ogólne

Kobiety napędzają gospodarkę. Ale nie w Polsce.

Krok po kroku świat wyrównuje szanse kobiet i mężczyzn. W dostępie do edukacji, stanowisk kierowniczych i politycznych funkcji. Ale to nie fanaberia bogatych, tylko demograficzna konieczność. Notowania Polski spadają od lat. Tekst Agnieszki Filipiak z "Gazety Wyborczej" (3 XI 2020).

czytaj więcej...

Dodany: 4 listopada 2013 Kategoria: Ogólne

Diagnoza Społeczna: Kobiety mniej zarabiają, ale nie czują się dyskryminowane.

Według Diagnozy Społecznej kobiety w Polsce zarabiają mniej od mężczyzn, ale nie czują się dyskryminowane. Prof. Janusz Czapiński tłumaczy to przywiązaniem do tradycyjnego podziału ról, minister Agnieszka Kozłowska-Rajewicz - dystansem do słowa "dyskryminacja". Tekst pochodzi z "Gazety Wyborczej".

czytaj więcej...

Dodany: 4 listopada 2013 Kategoria: Ogólne

Eksperyment: radni i urzędnicy usiedli na wózkach inwalidzkich

Niepełnosprawni posadzili radnych i urzędników na wózki, by spróbowali przejechać przez krawężniki przy przejściach dla pieszych. Szczególnie przez te, które nie są obniżone lub obniżono je źle. Artykuł pochodzi z "Gazety Wyborczej Częstochowa".

czytaj więcej...

Dodany: 28 października 2013 Kategoria: Ogólne

Wskazówki dla personelu recepcji/sekretariatu w zakresie obsługi klienta ze specjalnymi potrzebami

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego opracowała publikację dotyczącą obsługi w sekretariatach klientów ze specjalnymi potrzebami.

czytaj więcej...

Dodany: 28 października 2013 Kategoria: Ogólne

Najnowsze raporty Unii Europejskiej dotyczące równości kobiet i mężczyzn

14 października 2013 Komisja Europejska opublikowała dwa ważne raporty - raport podsumowujący pierwszą połowę wdrażanie Strategii równości kobiet i mężczyzn (Mid-term review of the Strategy for equality between women and men 2010-2015) i raport o kobietach na pozycjach przywódczych i dyrektorskich w Unii Europjeskiej (Report on women and men in leadership positions in the European Union 2013) .

czytaj więcej...

Dodany: 22 października 2013 Kategoria: Ogólne

pokaż: 10 25 50 wszystkie
wyświetlane od: 1 do: 25 | strona: 123
 

Serwis internetowy Diversity Index używa cookies i podobnych technologii. Więcej informacji w Polityka cookies

^ Wróć na górę