sypialnia

Jakie łóżko wybrać do sypialni?

Bez jakiego mebla nie urządza się sypialni? Odpowiedź jest bardzo prosta. Nikt nie wyobraża sobie pokoju sypialnego bez łóżka. Jednakże jego wybór nie jest łatwy. Trzeba wziąć pod uwagę styl aranżacji wnętrza, jego wielkość, a nawet materiał, z jakiego sam mebel ma być wykonany. Ważny jest także aspekt, w jakim miejscu ma stanąć. Nie zawsze istnieje możliwość postawienia łóżka w taki sposób, aby jego wezgłowie przylegało do ściany. Z tego względu jego design jest naprawdę istotny.

W jaki sposób zmieścić wszystkie potrzebne meble w sypialni?

Aranżację sypialni trzeba dobrze zaplanować. Ma być praktyczna, ale i komfortowa. Wybierając łóżko do sypialni, musisz przede wszystkim przemyśleć, gdzie je postawisz i czy zostanie jeszcze wolna przestrzeń do wykorzystania, aby umieścić w niej inne meble. Zwłaszcza mając małą sypialnię, dobrze zmierzyć jej szerokość i długość, a potem porównać ją do modelu łóżka oraz jego wymiarów. Może się okazać, że jest zbyt duże, dlatego nie będzie obok niego przejścia lub zmusi to do rezygnacji z innego mebla. Z drugiej strony może też się okazać, że zamiast łóżka o szerokości 140 cm z powodzeniem zmieści się łóżko kontynentalne 160x200, które będzie wygodniejsze. Przygotowując sobie plan umeblowania sypialni, oprócz łóżka powinieneś umieścić na nim parametry innych mebli. Dzięki temu będziesz mógł jeszcze przed zakupem ocenić, czy wszystko się zmieści. A jeśli nie, to zmodyfikować ustawienie mebli albo ich ilość.

Łóżko do sypialni - jakie wybrać?

Na rynku jest tak wiele różnych modeli, że może być trudno zdecydować. Zastanawiając się nad tym, jakie łóżko do sypialni wybrać, trzeba wziąć pod uwagę jego budowę i funkcje. Choćby to, czy ma mieć wezgłowie. Nie jest to obowiązkowy element, ale jeśli chcesz je ustawić głową do ściany, to może poprawić komfort użytkowania. Zwłaszcza jeżeli często czytasz czy oglądasz filmy, leżąc, będzie ono wygodnym oparciem, ochroni poduszki przed wpadaniem w szparę między łóżkiem a ścianą, a nawet samą ścianę przed wycieraniem. Gdy planujesz postawić łóżko na środku pokoju albo bokiem do ściany, ten element nie jest aż tak potrzebny. W małych mieszkaniach liczy się każdy schowek. Zatem dobrze, jeśli łóżko ma pod materacem dodatkowe szuflady, w których schowasz zapas pościeli, a nawet zimowe ubrania. Znajdziesz wiele modeli z wysuwaną skrytką czy kufrem. Dostępne są też egzemplarze z podnoszoną ramą materaca. Dlatego myśląc, jakie łóżko wybrać do sypialni, weź pod uwagę również takie elementy.

Popularne rodzaje łóżek

Wymieniając modele, nie można zapomnieć o materiałach, z jakich są skonstruowane. Jakie wybrać łóżko do sypialni? Drewniane, metalowe, a może tapicerowane? Coraz większą popularnością cieszą się też modele kontynentalne o prostej, praktycznej konstrukcji. Dlatego sam wybór, co będzie najwygodniejsze, może być trudny. W Polsce bardzo powszechne są łóżka drewniane. Można nabyć gotowe ramy w sklepach lub zamówić mebel u stolarza. Wystarczy dokupić wygodny materac i już możesz cieszyć się własnym łóżkiem przez wiele lat. Zwłaszcza ostatnio stały się one modne, ponieważ drewno w pewnym stopniu jest surowcem odnawialnym. A co z łóżkami metalowymi? Do ich zalet zalicza się wygląd. Metalowe ramy mogą mieć różne zdobienia np. geometryczne wzory, liście czy kwiaty. Jednak te bardziej finezyjne doskonale będą pasować do konkretnych stylizacji mieszkania. Najczęściej są wybierane do sypialni urządzonych w stylu romantycznym, shabby chic albo industrialnym. Cechują się także dużą wytrzymałością. Łóżka tapicerowane cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ mają elegancki wygląd, a jednocześnie wyglądają bardzo komfortowo i przytulnie. Często posiadają pasujące wezgłowie. Mogą być obite skórą, ekoskórą lub tkaniną. Do wyboru jest wiele materiałów, kolorów i stylów pikowania materiału, o czym można przekonać się odwiedzając stronę https://meblewawrzyniak.pl/. Warto zauważyć, że łóżka kontynentalne też bardzo często są tapicerowane. Główną zaletę tego modelu stanowi konstrukcja. Posiada ono dużą skrzynię dolną, materac oraz pasujące wezgłowie. Taki rodzaj jest ceniony ze względu na schowki pod łóżkiem i bardzo prosty wygląd.