szkło

Jak założyć szkło hartowane na telefon?

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie przejmował się odpowiednimi zabezpieczeniami telefonu. Wówczas komórki konstruowane były z trwalszych materiałów, a ich przód zajmowały w większości duże przyciski i mały ekranik, który rzadko ulegał zniszczeniu (nawet podczas upadku). Kto z nas z sentymentem nie wspomina bowiem słynnej Nokii 3310 - telefonu, który przebił w swej żywotności metaforycznego, skłonnego do odradzania się 9 razy kota. O takich telefonach słuch już dawno zaginął i teraz pozostało nam raczyć się jedynie lichymi produktami stworzonymi nie tylko do komunikacji, ale i serfowania po internecie.

Te małe komputerki, mimo niewątpliwie wielu ułatwiających życie właściwości, posiadają również szereg wad - często ulegają wewnętrznemu przeciążeniu i zewnętrznym uszkodzeniom. To paradoksalne, gdyż cena za smartfony, nawet te słabszej jakości jest bardzo wysoka. Wartość takiego przedmiotu ma się jednak nijak do jego doskonałego działania i wytrzymałości. Co wobec tego robić i jak ustrzec się od zbyt szybkiego zniszczenia telefonu? Prócz zainwestowania w dobre, ochronne etui, watro nałożyć na główny ekran specjalną szybkę ochronną, która zapobiegnie niechcianym stłuczeniom i rysom. W poniższym artykule dowiesz się, jak poprawnie założyć szkło hartowane na telefon, które przedłuża trwałość ekranu smartfona.

Jak założyć szybkę na telefon?

Produkty ze szkła hartowanego można znaleźć w wielu dziedzinach - meblarskich (szklane stoły), dekoracyjnych (ramki na zdjęcia), samochodowych (produkcja szyb) albo właśnie w akcesoriach GSM, jak szkiełka ochronne. Jest to specjalny rodzaj szkła, który zapobiega stłuczeniom lub zarysowaniom poprzez specjalną konstrukcję. Oczywiście, nie jest to materiał niezniszczalny, jednak z założenia stosuje się go właśnie w miejscach, w których ryzyko stłuczenia jest największe.

Tak jest właśnie w przypadku smartfonów, które zajmują użytkownikom wiele wolnego czasu - nie tylko w domu, ale również na dworze. Podczas spaceru z telefonem w ręku nie trudno unikną upuszczenia swojego wartościowego gadżetu. Posiadacz telefonu z hartowaną szybką najprawdopodobniej po takim upadku będzie dalej mógł korzystać z przeglądania internetu i innych plików. Natomiast ten użytkownik, który nie zabezpieczył się odpowiednio, najprawdopodobniej będzie musiał oddać telefon do serwisu lub, w najgorszym wypadku, kupić nowy sprzęt.

Warto zabezpieczyć się dużo wcześniej w gadżet na ekran smartfona skonstruowany ze szkła hartowanego. Takie szkiełko ochronne kosztuje przysłowiowe grosze, a może skutecznie zapobiec ewentualnym uszkodzeniom Twojego ekranu. Sprawdź, jak założyć szkło ochronne na telefon w poniższej, prostej instrukcji.

Jak założyć szkło na telefon?

Choć dla niektórych zakładanie szkła hartowanego może być prawdziwą zagwozdką, tak naprawdę czynność ta jest niezwykle prosta. Wystarczy dostosować się do kilku kroków przedstawionych poniżej, by móc cieszyć się w pełni zabezpieczonym ekranem telefonu.

1. Przyszykuj telefon i szkło hartowane.

2. Otwórz kartonik z akcesorium i wyjmij zarówno szkło, jak i dołączone do niego dwie ściereczki - mokrą i suchą.

3. Za pomocą mokrej ściereczki, którą znalazłeś w kartoniku, przetrzyj dokładnie ekran swojego smartfona. To niezbędna czynność, umożliwiająca skuteczne pozbycie się zalegających drobinek kurzu, śladów palców czy innych paprochów, które nie mogą znajdować się podczas naklejania szkiełka.

4. Następnie powinno się powtórzyć czynność, używając drugiej, suchej ściereczki.

5. Odklej folię zabezpieczającą znajdująca się po stronie klejącej szkła hartowanego.

6. Teraz należy dopasować szkło do ekranu - uwzględnij przy tym wszystkie otwory funkcyjne. Przyłóż szkiełko do ekranu i dociśnij na jego samym środku, tak, by klej równomiernie się rozłożył.

7. Na sam koniec użyj suchej ścierki do przetarcia szkła ochronnego, dociskając je jednocześnie do powierzchni ekranu. Gotowe!