Jak powstają zabudowy szklane i do czego służą?

Nowoczesne budownictwo chętnie korzysta z zabudowy szklanej. Coraz częściej właśnie w ten sposób wydziela się przestrzenie w biurach i innych budynkach. Szklane ściany i boxy dają prywatność poszczególnym pracownikom i wypierają powoli open space. Przy tym zabudowa szklana nie zajmuje wiele miejsca, więc stawiając ją nie umniejszamy powierzchni, jest to szczególnie istotne w przestrzeniach biurowych, gdzie pracuje jednocześnie kilka czy kilkanaście osób. Zabudowa szklana znacznie wynosi nowoczesny styl pomieszczenia na zupełnie nowy poziom.

Czy zabudowy szklane są bezpieczne?

Wiele osób ma obawy dotyczące montowania zabudowy szklanej w swojej przestrzeni. Dotyczą one uszkodzeń, jakie mogą wywołać przypadkowe uderzenia w szkło. Takie obawy nie są niczym uzasadnione, materiał wykorzystywany do tworzenia takich zabudów to wysokiej jakości szkło hartowane, które odporne jest na uszkodzenia mechaniczne powstające wskutek nieumyślnych uderzeń szyby. Przebywanie w pomieszczeniu wykonanym z hartowanego szkła jest całkowicie bezpieczne. Szkło zapewnia też dobrą izolację akustyczną, dzięki czemu nawet osoby w biurach blisko siebie nie słyszą się nawzajem, zapobiega to rozproszeniu uwagi.

Zabudowa szklana — różne warianty

Szkło hartowane nie jedno ma imię. Choć kojarzymy przede wszystkim zabudowy wykonane z całkowicie przezroczystego materiału, możliwe są realizacje stworzone w nieco innej stylistyce. Coraz częściej wykonuje się zabudowy ze szkła przyciemnianego, szronionego i przydymionego. Takie rozwiązania pozwalają na większą dowolność i ciekawsze, bardziej rozbudowane projekty wnętrz. Zabudowy szklane w Krakowie posiadają dwa rodzaje drzwi. Najczęściej montuje się w nich szklane wersje drzwi uchylnych, ale nie zmienia to faktu, że mniej przestrzeni zabierają wersje przesuwane.

Gdzie montować zabudowy szklane — Kraków

Montowanie zabudowy szklanej to najczęściej wariant wybierany do aranżacji przestrzeni w biurach i urzędach. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by również w prywatnych wnętrzach wprowadzić elementy znane jako zabudowy szklane. Kraków jest miastem, w którym nowoczesne projektowanie i budownictwo rozwija się z roku na rok. Wysoki poziom, który prezentowany jest przez miejscowych projektantów wnętrz wpływa na estetykę wielu mieszkań i budynków użyteczności publicznej. Szklane zabudowy znaleźć można obecnie w wielu restauracjach, służą za podstawowe obudowanie ogródków piwnych i tarasów restauracyjnych. Również na prywatnych posesjach ogradzają tarasy lub balkony tworząc z nich ogrody zimowe. Wybór nowoczesnych rozwiązań jest korzystny dla użytkowników, którzy zamierzają je stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Postaw na zabudowy szklane, jeśli zależy Ci na korzyściach płynących z ich instalacji. Bezpieczeństwo, elegancja i ponadczasowy styl to główne cechy rozwiązań, które stworzyć można przy pomocy szklanej zabudowy. Będzie ona ozdobą biur, ogrodów, przestrzeni miejskich i urzędów. Szkło to materiał, który od pokoleń rozszerza swoją użyteczność, wykonane z niego zabudowy są bardzo wytrzymałe.