iphone

iPhone nie chce się ładować - co zrobić?

Z telefonów komórkowych korzystają dziś właściwie wszyscy, niezależnie od wieku i płci. Trudno wyobrazić sobie życie bez tego przydatnego gadżetu. Jednym z jego największych atutów jest mobilność i uniwersalny charakter – wystarczy, że sięgniesz do swojej kieszeni i będziesz w stanie wysłać służbowego e-maila, zadzwonić do przyjaciół lub uwiecznić wyjątkowy moment na fotografii. Aby to wszystko było możliwe musisz dbać o to, by urządzenie posiadało odpowiednią ilość mocy potrzebnej do działania i regularnie podłączać je do zasilania. Niekiedy jednak pojawiają się utrudnienia sprawiające, że nawet tak prozaiczna czynność przestaje być prosta. Zastanawiasz się czemu iPhone nie chce się ładować? Nie martw się, nie zawsze musi to oznaczać spore kłopoty!

Co zrobić gdy iPhone nie chce się ładować?

Miej na uwadze to, że kłopoty z pobieraniem energii wcale nie muszą tkwić w smartfonie. Winowajcą równie dobrze może być ładowarka lub kabel. Spróbuj podłączyć telefon do komputera i sprawdź, czy Ci się to uda. Jeśli tak będzie, zyskasz potwierdzenie tego, że posłuszeństwa odmówiła ładowarka i wystarczy, że zakupisz nową. W przeciwnym razie sięgnij po inny przewód. Istotne jest to, by był on certyfikowany przez Apple, gdyż słabej jakości zamienniki tego rodzaju akcesoriów zwyczajnie nie będą działały. Wiesz już, że to nie tu tkwi problem, ale wciąż nie masz pojęcia, dlaczego iPhone nie chce się ładować? Uważnie przyjrzyj się więc jak wygląda port wykorzystywany przez Ciebie do podłączenia urządzenia do prądu. Intensywny proces eksploatacji i przechowywanie telefonu w kieszeni, torebce czy plecaku sprzyja zbieraniu się tam brudu, kurzu oraz nitek, które czasem mogą być niewidoczne dla oka, ale za to są w stanie utrudnić właściwe użytkowanie sprzętu. Sięgnij po wykałaczkę albo szczoteczkę o naturalnym włosiu i delikatnymi ruchami przejdź do czyszczenia gniazda. Unikaj pośpiechu i nie używaj zbyt wiele siły, gdyż może to mieć fatalne skutki i przyczynić się do powstania poważnych uszkodzeń. Gdy i to nie pomoże, wykonaj reset smartfona.   Niekiedy bywa tak, że iPhone nie chce się ładować z powodu błędów systemowych. Sprawdź, czy zainstalowałeś najnowszą wersję oprogramowania i dokonaj ewentualnej aktualizacji, która powinna stać się wystarczającym rozwiązaniem. Jeśli smartfon przestaje pobierać energię po naładowaniu baterii do określonego poziomu, spróbuj go nieco schłodzić. Bardzo możliwe, że zwyczajnie się przegrzał.

Skorzystać ze wsparcia profesjonalistów

Wymienione wcześniej propozycje nie zapewniły Ci oczekiwanych rezultatów? Bardzo możliwe, że sedno Twoich kłopotów tkwi nieco głębiej i wiąże się między innymi z uszkodzoną baterią. Co zrobić jak iPhone nie chce się ładować z tej właśnie przyczyny? Niezbędne okaże się przeprowadzenie wymiany. Choć kuszące może wydawać się wykonanie tego zadania samodzielnie, w domowym zaciszu, jest to ryzykowne nawet gdy znasz się na elektronice. Aby upewnić się, co jest nie tak z Twoim smartfonem i mieć pewność, że zostanie on przywrócony do stanu używalności szybko i bez zbędnych zawirowań, najrozsądniej będzie skorzystać z fachowego wsparcia. Każdy renomowany serwis Apple w Łodzi i w innych miastach dokona diagnozy, a następnie przedstawi Ci możliwe rozwiązania łącznie z ich wyceną. Decydując się na usługi tego rodzaju wiesz, że będą one objęte stosowną gwarancją a za ich wykonanie odpowiedzialna będzie kadra złożona z wykwalifikowanych pracowników, przed którymi urządzenia z logo nadgryzionego jabłka nie mają żadnych tajemnic. Doświadczenie, umiejętności oraz dostęp do wysokiej klasy narzędzi i podzespołów są gwarancją sukcesu. Wymiana baterii jest przeprowadzana tak często, że nie sprawia najmniejszych trudności i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Co za tym idzie, w pełni sprawny telefon otrzymasz bardzo szybko. Wiesz już co zrobić gdy iPhone nie chce się ładować – sposobów jest kilka, więc z pewnością wybierzesz taki, który będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Najważniejsze to zachować spokój i od razu przystąpić do działania.