sklep internetowy

Ile kosztuje prowadzenie sklepu na PrestaShop?

Czy zastanawiałeś się, ile kosztuje prowadzenie sklepu internetowego na PrestaShop? To popularne narzędzie do e-commerce oferuje szereg narzędzi i funkcji, ale jakie są związane z tym koszty? W tym artykule przedstawiamy przykładowe koszty prowadzenia sklepu internetowego na PrestaShop.

Ile kosztuje sklep na PrestaShop? - koszty na start

Jeśli planujesz uruchomienie sklepu internetowego i zastanawiasz się ile kosztuje sklep na PrestaShop, to warto, abyś wiedział na początek, że samo oprogramowanie PrestaShop jest darmowe i możesz je ściągnąć z oficjalnej strony projektu. Poniżej przedstawiamy kilka kwestii, za które będzie trzeba jednak zapłacić (choć w kilku przypadkach można tego uniknąć) i które wpłyną już na starcie na wcześniej zadane pytanie: ile kosztuje sklep PrestaShop? Opłata za hosting i domenę: hosting i domena internetowa to podstawowe koszty związane z uruchomieniem i utrzymaniem sklepu internetowego na PrestaShop. Hosting może kosztować od kilkudziesięciu złotych do nawet kilku tysięcy złotych rocznie, natomiast domena PL kosztować nas będzie około 12 złotych netto w pierwszym roku. Koszty instalacji i konfiguracji: teoretycznie instalacja PrestaShop nie jest trudna, postępujemy krok po kroku, a wiele hostingów ma PrestaShop w tak zwanych aplikacjach uruchamianych jednym kliknięciem. Konfiguracja jest bardziej wymagająca, trzeba wiedzieć, gdzie co się znajduje i za co odpowiada. Koszt? Od 100 do kilkuset złotych. Warto rozejrzeć się po firmach, które oferują usług z zakresu instalacji i konfiguracji PrestaShop jak przykładowo https://convertis.pl/prestashop-cennik/ i sprawdzić ich portfolio. Koszty rozszerzeń: prestaShop oferuje wiele rozszerzeń, które pozwalają na rozbudowanie funkcjonalności. Koszty rozszerzeń zależą od ich rodzaju i poziomu zaawansowania. Niektóre są darmowe, inne kosztują kilkadziesiąt lub kilkaset złotych. Koszty zatowarowania: zatowarowanie, to również czas, nie tylko na samo dodanie produktów, ale przygotowanie ich opisów i zdjęć. Koszt będzie przede wszystkim zależny od skali, czyli tego, jak dużo produktów mamy do dodania.

Sklep PrestaShop cena - koszty związane z bieżącą obsługą

Prowizja za transakcje: dobry sklep internetowy, to wiele możliwości zapłaty za zakupiony towar. W tym przypadku nie obejdzie się bez podpisania umowy z jakimś dostawcą płatności online. Większość rozlicza się na zasadzie prowizji od kwoty zapłaconej przez klienta. Koszty marketingowe: możesz zdecydować się na kampanie reklamowe w Google Ads lub na Facebooku, a także na pozycjonowanie. Koszty uzależnione od wybranej formy reklamy i jej zasięgu. Koszty obsługi sklepu: jeśli nie masz wystarczającej wiedzy technicznej, aby samodzielnie obsługiwać swój sklep internetowy na PrestaShop, musisz zatrudnić specjalistę. Koszty obsługi sklepu mogą się różnić w zależności od wielkości sklepu i potrzeb, ale w przypadku małych sklepów wynoszą zazwyczaj od kilkuset do kilku tysięcy złotych miesięcznie.

Podsumowanie

Jak pokazaliśmy w naszym artykule, koszty prowadzenia sklepu internetowego na PrestaShop zależą od wielu czynników. Po skorzystaniu z wyszukiwarki i wpisaniu frazy jak chociażby “sklep PrestaShop cena” dowiemy się, że może ona wynosić nawet kilkadzięsiąt tysięcy złotych rocznie, dlatego ważne jest, aby dokładnie wszystko przemyśleć i wybrać te opcje, które będą odpowiednie dla Twojego biznesu.