Bielizna na prezent - kiedy się sprawdzi?

Bielizna i prezent – niektórym wydaje się, że połączenie tych dwóch słów to niezbyt dobry pomysł. Inni z kolei twierdzą, że to idealne rozwiązanie w przypadku, gdy chcemy sprawić taki upominek osobie, z którą łączy nas bliska, intymna relacja. Kiedy zatem bielizna na prezent sprawdzi się idealnie, a kiedy zostanie uznana faux-pas?

Mimo że bielizna uważana jest za kontrowersyjny prezent, nie oznacza, że nie można jej dawać w ogóle. Gdy przyjrzymy się tym najbardziej intymnym częścią garderoby, szczególnie damskiej, możemy znaleźć całkiem gustowne i eleganckie egzemplarze, które z pewnością sprawdzą się w roli upominku. Bardziej problematyczne jest to, komu i z jakiej okazji można podarować bieliznę, a w przypadku kobiet ważny jest także fason, ten zbyt wyzywający może niekoniecznie uchodzić za rzecz pożądaną.

Bielizna dla ukochanej osoby lub przyjaciółki

Zacznijmy od relacji międzyludzkich. Nasz związek z drugą osobą jest podstawowym wyznacznikiem tego, czy zakup bielizny na prezent będzie dobrym pomysłem czy nie. Taki podarek na pewno sprawdzi się, gdy dwie osoby łączy relacja intymna. Niezależnie od ustalenia formalność związku zwykle z drugą połówką uprawia się seks, co w istocie jest najbliższą formą kontaktu. Odpowiednia bielizna taką relację może skutecznie podgrzać, ale też i ochłodzić. Dlaczego? Z uwagi na fakt, że żeby kupić bliskiej osobie bieliznę, trzeba ją dobrze znać. Z tego względu, jeśli związek nie może poszczycić się wieloletnim stażem, a planujemy swojej kobiecie zrobić taki intymny prezent, warto postawić na elegancki stanik i figi (chyba że obdarowywana jest fanką stringów). Można do tego dodać klasyczne pończochy. Taki komplecik jest bardzo seksowny, a jednocześnie niewulgarny, więc powinien się spodobać. Oczywiście im dłużej będzie trwała relacja, tym bardziej można eksperymentować z bielizną. Ważne jednak jest to, aby pasowała także do charakteru i usposobienia obdarowywanej.

A co dla panów?

Zakup bielizny dla panów zwykle jest łatwiejszy, szczególnie na początku związku. Slipy albo bokserki Calvin Klein bądź innej renomowanej firmy zawsze się sprawdzą. Generalnie chodzi o to, aby były one dobrej jakości. Jeśli chodzi o wzór, klasyczne czarne, białe lub granatowe to zwykle najlepszy wybór, chyba że ma to być upominek na jakąś szczególną okazję, na przykład na Mikołajki. Wówczas można pomyśleć o tematycznym wzorze. Bardziej eksperymentalna bielizna męska sprawdzi się, gdy para dobrze się zna i wie, jak daleko może się posunąć w doborze slipów, bokserek czy nawet stringów.

Bieliznę można także kupić przyjacielowi lub przyjaciółce, ale pod kilkoma warunkami. Jeśli mamy dwie kobiety, które są heteroseksualne. Gdy dziewczyny są lesbijkami, wówczas warto wziąć pod uwagę fakt, czy ta obdarowywana nie jest w związku. Dlaczego? Bo bielizna to dość intymny prezent, a co za tym idzie, druga połówka osoby obdarowywanej może poczuć się zazdrosna. Druga sytuacja następuje wtedy, gdy przyjaźń rozkwitła między kobietą a mężczyzną. Jeśli oboje są wolni i heteroseksualni, to zapewne kupienie czegoś takiego, jak stanik i figi lub bokserki Calvin Klein nie będą złym pomysłem. Jeden z atutów stanowi fakt, że ta marka uchodzi za producenta dobrej jakościowo bielizny. Jeśli chodzi o fason, jest on klasyczny, więc uniknie się ewentualnego podtekstu erotycznego. Bardziej w tym względzie można poszaleć, jeśli jedno z przyjaciół jest odmiennej orientacji. Natomiast z bielizny jako prezentu lepiej jednak zrezygnować, gdy posiada partnera. Może to wywołać niepotrzebne porozumienia.

Z jakiej okazji wypada dać bieliznę na prezent?

Bielizna, jako prezent sprawdzi się na pewno z okazji Walentynek. Można kupić ją także jako podarek na przykład na rocznicę ślubu czy związku. Jeśli chodzi o urodziny, bielizna nie jest złym pomysłem, ale czy z tej okazji nie lepiej kupić coś innego? Będąc w związku, tego typu akcesorium można podarować także bez okazji i wykorzystać ten upominek w trakcie gry wstępnej. W relacjach przyjacielskich bielizna sprawdzi się jako prezent na wieczór panieński lub osiemnaste urodziny.